Zakazy ruchu

Zakazy i okresowe ograni-
czenia ruchu pojazdów i zespołów pojazdów  o dmc powyżej 12 t na terytorium Polski w 2019 r.

 

Załącznik PDF do pobrania z tego linku

Służba cywilna

godło1 duze

Dyżury telefoniczne

Lista dyżurów telefonicznych Inspektoratów w Polsce.

 

przejdź do listy

Skargi i wnioski

Pomorski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego informuje, iż w sprawie skarg i wniosków przyjmuje w każdą środę w godzinach od 15:00 – 16:00. W przypadku, gdy środa jest dniem wolnym od pracy, interesanci przyjmowani są w ww. godzinach w czwartek.

RODO

Zapoznaj się z naszą polityką RODO

otwórz

20191108 221315NIELEGALNE UŻYCIE DWÓCH KART KIEROWCY - PO RAZ DRUGI W TYM TYGODNIU

Inspektorzy z oddziału w Starogardzie Gdańskim po raz piąty! w tym tygodniu stwierdzili manipulowanie rzeczywistym czasem pracy kierowcy. Tym razem kierowca, podobnie jak w przypadku kontroli z dnia 4 listopada, używał do rejestracji swojego czasu pracy karty innego kierowcy. Po raz kolejny manipulacja rejestracją czasu pracy miała ukryć jego rzeczywisty wymiar. Kierowca był przemęczony, co w sposób oczywisty wpływało na jego zachowanie za kierownicą i stanowiło bardzo duże zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Czytaj więcej...

Trzecia w tym tygodniu kontrola, którą inspektor z oddziału w Starogardzie Gdańskim zakończył wykryciem fałszowania rzeczywistego czasu pracy przez kierowcę. Podobnie jak dwaj poprzednio kontrolowani kierowcy, również i ten kierowca postanowił skorzystać z magnesu w celu manipulowania rejestracją swojego rzeczywistego czasu pracy. Kontrola miała miejsce w dniu 7 listopada na autostradzie A1 w miejscowości Rusocin. Kontrolowanym pojazdem kierowca transportował artykuły spożywcze.

Czytaj więcej...

WhatsApp Image 2019 11 08 at 18.44.312W dniu dzisiejszym (08.11.2019r. w godz. 07:00 – 11:00) pomorscy inspektorzy transportu drogowego przeprowadzili działania kontrolne na pętlach autobusowych w Gdańsku Wrzeszczu, Gdańsku Oliwie i Nowym Porcie. Kontroli poddano autobusy ze szczególnym uwzględnieniem ich stanu technicznego. Działania prowadzone były w trybie akcyjnej kontroli uproszczonej, celem skrócenia czasu trwania inspekcji pojazdu do niezbędnego minimum, tak aby nie powodować zakłóceń w kursowaniu autobusów. Działaniami objęte zostały pojazdy przewoźników obsługujących linie miejskie.

Czytaj więcej...

MAGNES - MANIPULACJA CZASEM PRACY KIEROWCY,

EMULATOR Ad-Blue – MANIPULACJA W UKŁADZIE OCZYSZCZANIA SPALIN.

W dniu 6 listopada 2019 r. w miejscowości Swarożyn na autostradzie A1 inspektorzy z Oddziału WITD w Starogardzie Gdańskim zatrzymali do kontroli drogowej zespół pojazdów należący do polskiego przewoźnika. Zespołem pojazdów transportowany był kontener z ładunkiem. Pierwsze spotkanie pojazdu należącego do kontrolowanego przewoźnika nastąpiło w dniu 4 listopada 2019r. Stwierdzone wtedy zostały naruszenia przepisów socjalnych na kwotę ponad 100 000 zł.

Czytaj więcej...

KONTROLE AUTOKARÓW

Potrzebę kontroli autokaru można zgłaszać do Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego faksem na nr (58) 524-12-92, e-mail sekretariat@witd.gdansk.pl lub za pomocą formularza kontaktowego na stronie internetowej: www.witd.gdansk.pl

 

Z uwagi na konieczność zaplanowania kontroli prosimy, aby zgłoszenia były wysyłane z co najmniej siedmiodniowym wyprzedzeniem. Zgłoszenie powinno zawierać miejsce, datę i godzinę wyjazdu oraz nr kontaktowy. Kontrole realizują również właściwi miejscowo policjanci Wydziału Ruchu Drogowego po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu.

 

Ponad to autobus można sprawdzić samemu na internetowych stronach Ministerstwa Cyfryzacji poprzez e-usługę „Bezpieczny Autobus”. Na podstawie danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów uzyskamy informację czy autokar ma ważne badanie techniczne oraz ubezpieczenie OC i jest dopuszczony do ruchu. Aby uzyskać dostęp do informacji o autokarze na stronie serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl, należy podać jego numer rejestracyjny.