Dyżury dzienne

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera by otrzymywać najnowsze informacje.

Zakazy i okresowe ograni-
czenia ruchu pojazdów i zespołów pojazdów  o dmc powyżej 12 t na terytorium Polski w 2017 r.

 

Załącznik PDF do pobrania z tego linku

GITD

Stronę internetową Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w Warszawie możesz zobaczyć tutaj

Punkt kontroli autokarów zorganizowano na parkingu P-5 przy Energa Stadion Gdańsk (wjazd od ul. Marynarki Polskiej), gdzie policjanci wraz z inspektorami transportu drogowego od 22 maja do 22 czerwca 2017 roku (dni powszednie) kontrolują autokary w godzinach 06.30-10.00, bez konieczności wcześniejszego zgłaszania o planowanym wyjeździe. Po sprawdzeniu pojazdu wydawane jest stosowne zaświadczenie o przeprowadzonej kontroli, które kierujący okaże organizatorowi wycieczki.

Do wakacji szkolnych pozostał jeszcze miesiąc ale wraz z końcem roku szkolnego wzrasta zainteresowanie kontrolami autokarów przewożących dzieci i młodzież na różnego rodzaju wycieczki. Jak co roku inspektorzy transportu drogowego włączyli się w kontrole autokarów na stałym punkcie kontroli autokarów przewożących dzieci.

 

Punkt kontroli zorganizowano na parkingu P-5 przy Energa Stadion Gdańsk (wjazd od ul. Marynarki Polskiej), gdzie policjanci wraz z inspektorami transportu drogowego od 22 maja do 22 czerwca 2017 roku (dni powszednie) kontrolują autokary w godzinach 06.30-10.00, bez konieczności wcześniejszego zgłaszania o planowanym wyjeździe. Po sprawdzeniu pojazdu wydawane jest stosowne zaświadczenie o przeprowadzonej kontroli, które kierujący okaże organizatorowi wycieczki. 

 

Po 22 czerwca br., w weekendy, a także w innych godzinach niż wyżej wymienione oraz poza Gdańskiem, można umówić się na kontrolę autokaru po wcześniejszym zgłoszeniu kontroli najlepiej na kilka dni przed planowanym wyjazdem. Podczas kontroli inspektorzy będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, czas pracy kierowców oraz trzeźwość osób prowadzących pojazdy.

 

Gdzie zgłosić potrzebę kontroli autobusu przed wyjazdem na zimowy wypoczynek ?

  •  
  • do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego na terenie województwa, w którym ma rozpocząć się wycieczka najlepiej na kilka dni wcześniej. W woj. pomorskim faksem na nr (58) 524-12-92, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.lub za pomocą formularza kontaktowego;
  •  
  • do każdej Komendy Powiatowej Policji pod numer telefonu dyżurnego, w woj. pomorskim wykaz numerów telefonów oraz adres mailowy można znaleźć na stronie: Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku https://pomorska.policja.gov.pl/kontakt.php?k=60&a=198;