Skargi i wnioski

Pomorski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego informuje, iż w sprawie skarg i wniosków przyjmuje w każdą środę w godzinach od 15:00 – 16:00. W przypadku, gdy środa jest dniem wolnym od pracy, interesanci przyjmowani są w ww. godzinach w czwartek.

Zakazy ruchu

Zakazy i okresowe ograni-
czenia ruchu pojazdów i zespołów pojazdów  o dmc powyżej 12 t na terytorium Polski w 2018 r.

 

Załącznik PDF do pobrania z tego linku

W trakcie dwóch dni 7 i 8 sierpnia 2017 Inspektorzy Transportu Drogowego z Gdańska wystawili 17 mandatów, zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych a 8 pojazdów skierowali na parking administracyjny.


 

 

Dzięki skutecznej pracy inspektora na motocyklu, który bezbłędnie wytypował do kontroli pojazdy zarejestrowane do 3,5 ton jako przeciążone udało się wyeliminować z ruchu pojazdy powodujące zagrożenie. Z 10 pojazdów, które w asyście motocyklisty skierowano na punkt wagowy w celu ustalenia rzeczywistej masy całkowitej 8 było przeciążonych. Po zważeniu, rzeczywiste masy całkowite pojazdów wyniosły  od 4,1 tony do  6,6 tony. Kierujących pojazdami w związki z licznymi naruszeniami przepisów ruchu drogowego ukarano 17-toma mandatami karnymi oraz zatrzymano 7 dowodów rejestracyjnych. W celu doprowadzenia pojazdów do zgodnej z przepisami wagi osiem pojazdów skierowano na parking administracyjny.Niewłaściwy sposób przewożenia lady chłodniczej.

 

 

 

Informacja dla rodziców

Kontrola autobusów szkolnych i dowożących dzieci do szkoły prowadzona jest przez Inspekcję Transportu Drogowego każdego roku. Inspektorzy kontrolują autobusy, które dowożą dzieci i młodzież do szkoły. Wzmożone kontrole prowadzone są w „najgorętszych" okresach roku szkolnego najczęściej tuż po rozpoczęciu roku szkolnego. Pojazdy sprawdzane są pod szkołami oraz bezpośrednio na drogach.

 

W przypadku zastrzeżeń, co do stanu technicznego pojazdu warto zgłosić potrzebę kontroli autobusu do Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego faksem na nr (58) 524-12-92, e-mail sekretariat@witd.gdansk.pl lub za pomocą formularza kontaktowego na stronie internetowej: www.witd.gdansk.pl

 

Kontrole będą przeprowadzane w dni powszednie od poniedziałku do piątku.