Dyżury dzienne

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera by otrzymywać najnowsze informacje.

Zakazy i okresowe ograni-
czenia ruchu pojazdów i zespołów pojazdów  o dmc powyżej 12 t na terytorium Polski w 2017 r.

 

Załącznik PDF do pobrania z tego linku

GITD

Stronę internetową Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w Warszawie możesz zobaczyć tutaj

Spotkanie edukacyjne w WITD w Gdańsku jest jednym z działaniach podjętych w związku z II edycją akcji EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych)prowadzonej we wszystkich krajach europejskich.

 

21 września 2017r. w Wojewódzkim Inspektoracie Transportu Drogowego w Gdańsku przeprowadzono spotkanie edukacyjne z krokodylem Tirkiem. Uczestnikami spotkaniabyli najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego, którzy odwiedzili siedzibę inspekcji transportu w Gdańsku przy ul. Jaśkowa Dolina 50.

 

Dla ponad 250 dzieci zaplanowano szereg atrakcji zaczynając od prezentacji krokodyla Tirka – maskotki inspekcji a kończąc na zagadnieniach zabawy i edukacji z ruchu drogowego m.in. dzieci przeszły przez specjalnie przygotowane miasteczko ruchu drogowego, odgadywały fotozagadki dotyczące bezpieczeństwa i przeszły przez plac manewrowy oraz wzięły udział w wyścigu-pieszobusem.  Dzieci otrzymały odblaski i materiały edukacyjne. 


Celem akcji jest edukacja w zakresie bezpieczeństwa w ruchu i transporcie drogowym, poprzez zabawę dzieci w wieku przedszkolnym.

 

Oprócz spotkania z dziećmi prowadzono działania kontrolne na terenie całego województwa. Wyznaczono z policją wspólne punkty kontrolne zarówno samochodów osobowych, jak i ciężarowych. Inspektorzy kontrolowali stan techniczny pojazdów, zabezpieczenie ładunków oraz masę przewożonego ładunku.