Zakazy ruchu

Zakazy i okresowe ograni-
czenia ruchu pojazdów i zespołów pojazdów  o dmc powyżej 12 t na terytorium Polski w 2019 r.

 

Załącznik PDF do pobrania z tego linku

Służba cywilna

godło1 duze

Dyżury telefoniczne

Lista dyżurów telefonicznych Inspektoratów w Polsce.

 

przejdź do listy

Skargi i wnioski

Pomorski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego informuje, iż w sprawie skarg i wniosków przyjmuje w każdą środę w godzinach od 15:00 – 16:00. W przypadku, gdy środa jest dniem wolnym od pracy, interesanci przyjmowani są w ww. godzinach w czwartek.

RODO

Zapoznaj się z naszą polityką RODO

otwórz

W dniu 04.10.2017r. Inspektorzy Transportu Drogowego z Gdańska prowadzili czynności kontrolne w Gdyni w stosunku do pojazdów, które przypłynęły promem ze Szwecji. Inspektorzy około godz. 8.30 zatrzymali do kontroli pojazd, przewożący ładunek na naczepie niskopodwoziowej. Podczas kontroli okazało się, że przewoźnik zagraniczny realizuje międzynarodowy transport skrzyni biegów do silnika okrętowego z Norwegii do stoczni w Trójmieście.

 

Sprawdzenie tabliczki znamionowej na opakowaniu skrzyni biegów potwierdziły obawy inspektorów, że jest to ładunek nienormatywny na przewóz, którego kierujący nie posiadał zezwolenia. Masa netto ładunku wynosiła 32 tony. Pojazd został skierowany na punkt wagowy w Gdańsku, gdzie został zważony i zmierzony. W wyniku przeprowadzonych stwierdzono, że rzeczywista masa całkowita wraz z ładunkiem wynosiła 51,7 ton – przekroczenie o 11,7 tony tj. blisko o blisko 30 %. Stwierdzono również przekroczenie nacisku na podwójną oś napędową. Kierujący tłumaczył się, że przedsiębiorca norweski zapewniał, że taki przejazd w Polsce nie wymaga żadnego zezwolenia. Pojazd wraz z ładunkiem został skierowany na parking administracyjny do czasu uzyskania zezwolenia i opłacenia kaucji w wysokości 15 000 zł., która jest zabezpieczeniem na poczet przyszłej kary administracyjnej. Kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

 

KONTROLE AUTOKARÓW

Potrzebę kontroli autokaru można zgłaszać do Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego faksem na nr (58) 524-12-92, e-mail sekretariat@witd.gdansk.pl lub za pomocą formularza kontaktowego na stronie internetowej: www.witd.gdansk.pl

 

Z uwagi na konieczność zaplanowania kontroli prosimy, aby zgłoszenia były wysyłane z co najmniej siedmiodniowym wyprzedzeniem. Zgłoszenie powinno zawierać miejsce, datę i godzinę wyjazdu oraz nr kontaktowy. Kontrole realizują również właściwi miejscowo policjanci Wydziału Ruchu Drogowego po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu.

 

Ponad to autobus można sprawdzić samemu na internetowych stronach Ministerstwa Cyfryzacji poprzez e-usługę „Bezpieczny Autobus”. Na podstawie danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów uzyskamy informację czy autokar ma ważne badanie techniczne oraz ubezpieczenie OC i jest dopuszczony do ruchu. Aby uzyskać dostęp do informacji o autokarze na stronie serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl, należy podać jego numer rejestracyjny.