Skargi i wnioski

Pomorski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego informuje, iż w sprawie skarg i wniosków przyjmuje w każdą środę w godzinach od 15:00 – 16:00. W przypadku, gdy środa jest dniem wolnym od pracy, interesanci przyjmowani są w ww. godzinach w czwartek.

Zakazy ruchu

Zakazy i okresowe ograni-
czenia ruchu pojazdów i zespołów pojazdów  o dmc powyżej 12 t na terytorium Polski w 2018 r.

 

Załącznik PDF do pobrania z tego linku

Inspektorzy i pracownicy WITD w Gdańsku podjęli decyzję o organizacji zbiórki w ramach szlachetnej paczki. Podjęciu decyzji towarzyszyły obawy czy podołamy i co ważniejsze czy wszyscy zaangażują się w akcję. Wszyscy stanęli na wysokości zadania. Warto zaznaczyć, że oprócz pracowników w akcję włączyli się również przyjaciele i najbliżsi pracowników inspektoratu.

Do obdarowania wybraliśmy Pana Jerzego-74 latka, który w młodości został niesłusznie oskarżony i spędził w więzieniu 4 lata, mimo iż nie popełnił przestępstwa. To wydarzenie zdeterminowało jego całe życie i przysporzyło wielu trudności. Nasz obdarowany mieszka ze swoją niepełnosprawną 57-letnią kuzynką w niezwykle trudnych warunkach. Największą potrzebą Pana Jerzego był opał. Dzwoniąc do koordynatora szlachetnej paczki stwierdziliśmy, że nie wiemy czy uda nam się zrealizować wszystkie potrzeby ale na drewno uzbieramy. Okazało się, że uzbieraliśmy i na drewno i na wszystkie inne rzeczy.  Łącznie udało nam się zebrać w gotówce 1300 zł oraz bardzo dużo darów rzeczowych: chemię, kosmetyki, żywność, słodycze, ubrania, pościele, koce, poduszki, kołdry, a nawet ozdoby świąteczne. Za uzbierane pieniądze został kupiony opał, lodówka, siekierka do rąbania drewna, oraz bielizna osobista. Dodatkowo przekazaliśmy rozkładaną kanapę i dwa foteliki. Ponadto ze zbiórki została kwota 100 zł, które przekazaliśmy na poczet innej rodziny, która nie znalazła darczyńcy. W trakcie zbiórki otrzymaliśmy pralkę automatyczna, która zasiliła potrzeby jeszcze innej rodziny. Mamy nadzieję, że taka przedświąteczna akcja pomocy stanie się naszą inspekcyjną tradycją. Pomaganie jest fajne.

 

 

 


 

 

 

Informacja dla rodziców

Kontrola autobusów szkolnych i dowożących dzieci do szkoły prowadzona jest przez Inspekcję Transportu Drogowego każdego roku. Inspektorzy kontrolują autobusy, które dowożą dzieci i młodzież do szkoły. Wzmożone kontrole prowadzone są w „najgorętszych" okresach roku szkolnego najczęściej tuż po rozpoczęciu roku szkolnego. Pojazdy sprawdzane są pod szkołami oraz bezpośrednio na drogach.

 

W przypadku zastrzeżeń, co do stanu technicznego pojazdu warto zgłosić potrzebę kontroli autobusu do Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego faksem na nr (58) 524-12-92, e-mail sekretariat@witd.gdansk.pl lub za pomocą formularza kontaktowego na stronie internetowej: www.witd.gdansk.pl

 

Kontrole będą przeprowadzane w dni powszednie od poniedziałku do piątku.