Dyżury dzienne

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera by otrzymywać najnowsze informacje.

Zakazy i okresowe ograni-
czenia ruchu pojazdów i zespołów pojazdów  o dmc powyżej 12 t na terytorium Polski w 2017 r.

 

Załącznik PDF do pobrania z tego linku

GITD

Stronę internetową Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w Warszawie możesz zobaczyć tutaj

W dniu 29 stycznia na terenie województwa pomorskiego rozpoczną się wyczekiwane przez wszystkich uczniów ferie zimowe. Dbając o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wyjeżdżających na zimowy wypoczynek inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego przez cały okres ferii zimowych będą prowadzili wzmożone kontrole autokarów sprawdzając przede wszystkim ich stan techniczny, czas pracy oraz trzeźwość kierowców.

Po raz kolejny organizujemy akcję „Bezpieczny autokar – ferie 2018", której inicjatorem od 2003 roku jest Inspekcja Transportu Drogowego. Kontrole będą trwały od 29 stycznia do 9 lutego 2018r. W tym okresie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 09:00 zostanie uruchomiony stały punkt kontroli autobusów na terenie parkingu P5 Stadion Energa wjazd od ulicy Marynarki Polskiej.

 

 

W okresie ubiegłorocznych ferii zimowych inspektorzy w całej Polsce skontrolowali 1177 autokarów przewożących dzieci, z czego 154 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi. Łącznie zatrzymano 47 dowodów rejestracyjnych, z tego 8 pojazdów ze względu na fatalny stan techniczny nie zostało dopuszczonych do dalszej jazdy.

 

Gdzie zgłosić potrzebę kontroli autobusu przed wyjazdem na zimowy wypoczynek ?

1.    do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego na terenie województwa, w którym ma rozpocząć się wycieczka najlepiej na kilka dni wcześniej. W woj. pomorskim faksem na  nr (58) 524-12-92, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą formularza kontaktowego;

2.    do każdej Komendy Powiatowej Policji pod numer telefonu dyżurnego, w woj. pomorskim wykaz numerów telefonów oraz adres mailowy można znaleźć na stronie: Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku https://pomorska.policja.gov.pl/kontakt.php?k=60&a=198;