Dyżury dzienne

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera by otrzymywać najnowsze informacje.

Zakazy i okresowe ograni-
czenia ruchu pojazdów i zespołów pojazdów  o dmc powyżej 12 t na terytorium Polski w 2017 r.

 

Załącznik PDF do pobrania z tego linku

GITD

Stronę internetową Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w Warszawie możesz zobaczyć tutaj

Do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gdańsku wpłynęła skarga od mieszkańców Żukowa, którzy zaniepokojeni byli licznymi transportami odpadów na lokalnej  trasie Żukowo – Borkowo. Z informacji wynikało, że samochody ciężarowe oznakowane tablicą „ODPADY”  przejeżdżają wiaduktem nad torami kolejowymi oznakowanym znakiem zakazu wjazdu B-18 powyżej 15 t. następnie w odległości ok. 200 – 300 metrów pojazdy skręcają na drogę polna i tam rozładowują ładunek. 

 

 

 

Już kolejnego dnia od godzin porannych inspektorzy z WITD w Gdańsku pojawili się na drodze powiatowej nr 1903G Kobysewo – Żukowo, na której wprowadzono ograniczenie ruchu pojazdów o masie rzeczywistej pow. 15 ton.

 

Podczas przejazdu lokalną drogą zatrzymano dwa pojazdy naruszające zakaz ruchu B-18. Obaj kierowcy zostali za to wykroczenie ukarani mandatami w wysokości 500 zł., gdyż przewoźnik nie posiadał zezwolenia od zarządcy drogi na odstępstwo znaku B-18. Ponadto jeden z nich przekroczył  maksymalny czas prowadzenia pojazdu za co został ukarany mandatem w wysokości 600 zł.

 

Ustalono, że na działce, na którą jechały zatrzymane pojazdy eksploatowany jest żwir, natomiast ziemia z wykopu, którą transportowały zatrzymane pojazdy miała posłużyć do zasypywania wyrobiska. Okazało się, że właściciel działki posiada stosowne zezwolenia na tego typu działalność.