Dyżury dzienne

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera by otrzymywać najnowsze informacje.

Zakazy i okresowe ograni-
czenia ruchu pojazdów i zespołów pojazdów  o dmc powyżej 12 t na terytorium Polski w 2017 r.

 

Załącznik PDF do pobrania z tego linku

GITD

Stronę internetową Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w Warszawie możesz zobaczyć tutaj

27 kwietnia 2018r. podczas kontroli prowadzonych na autostradzie A1 w Rusocinie Inspektorzy Transportu Drogowego z WITD w Gdańsku wykryli w pięciu pojazdach należących do polskich przewoźników niedozwolone urządzenia zwane emulatorami AdBlue, które zakłócają pracę układów oczyszczania spalin. W trakcie kontroli ujawniono również, że jednym z tych pojazdów kierujący był pod wpływem alkoholu

 

 

To już kolejne kontrole, które potwierdzają jak często w pojazdach używane są urządzenia oszukujące prawidłowe wskazania poziomu płynów typu AdBlue.  

W każdym przypadku kierowców ukarano mandatami karnymi oraz zatrzymano dowody rejestracyjne.

Ponadto około godz. 10.30  w trakcie kontroli ujawniono, że kierujący był pod wpływem alkoholu. Badania na zawartość alkoholu wykazało 0,16 mg/l czyli ponad 0,32 promilla alkoholu we krwi. Poinformowano właściwą dla miejsca kontroli jednostkę Policji. Na miejsce kontroli wezwano patrol policji, którzy potwierdzili badaniem 0,15 mg/l zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Dalsze czynności w sprawie kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu prowadzić będzie KPP w Pruszcz Gdańskim. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy. Podczas tej kontroli stwierdzono także, że do układu Ad - Blue warunkującego spełnianie przez pojazd normy emisji spalin klasy EURO V, podłączony został emulator zakłócający prawidłową pracę układu oczyszczania spalin SCR .