Skargi i wnioski

Pomorski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego informuje, iż w sprawie skarg i wniosków przyjmuje w każdą środę w godzinach od 15:00 – 16:00. W przypadku, gdy środa jest dniem wolnym od pracy, interesanci przyjmowani są w ww. godzinach w czwartek.

Zakazy ruchu

Zakazy i okresowe ograni-
czenia ruchu pojazdów i zespołów pojazdów  o dmc powyżej 12 t na terytorium Polski w 2019 r.

 

Załącznik PDF do pobrania z tego linku

27 kwietnia 2018r. podczas kontroli prowadzonych na autostradzie A1 w Rusocinie Inspektorzy Transportu Drogowego z WITD w Gdańsku wykryli w pięciu pojazdach należących do polskich przewoźników niedozwolone urządzenia zwane emulatorami AdBlue, które zakłócają pracę układów oczyszczania spalin. W trakcie kontroli ujawniono również, że jednym z tych pojazdów kierujący był pod wpływem alkoholu

 

 

To już kolejne kontrole, które potwierdzają jak często w pojazdach używane są urządzenia oszukujące prawidłowe wskazania poziomu płynów typu AdBlue.  

W każdym przypadku kierowców ukarano mandatami karnymi oraz zatrzymano dowody rejestracyjne.

Ponadto około godz. 10.30  w trakcie kontroli ujawniono, że kierujący był pod wpływem alkoholu. Badania na zawartość alkoholu wykazało 0,16 mg/l czyli ponad 0,32 promilla alkoholu we krwi. Poinformowano właściwą dla miejsca kontroli jednostkę Policji. Na miejsce kontroli wezwano patrol policji, którzy potwierdzili badaniem 0,15 mg/l zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Dalsze czynności w sprawie kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu prowadzić będzie KPP w Pruszcz Gdańskim. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy. Podczas tej kontroli stwierdzono także, że do układu Ad - Blue warunkującego spełnianie przez pojazd normy emisji spalin klasy EURO V, podłączony został emulator zakłócający prawidłową pracę układu oczyszczania spalin SCR .

 

 

 
Informacja dla rodziców

Kontrola autobusów szkolnych i dowożących dzieci do szkoły prowadzona jest przez Inspekcję Transportu Drogowego każdego roku. Inspektorzy kontrolują autobusy, które dowożą dzieci i młodzież do szkoły. Wzmożone kontrole prowadzone są w „najgorętszych" okresach roku szkolnego najczęściej tuż po rozpoczęciu roku szkolnego. Pojazdy sprawdzane są pod szkołami oraz bezpośrednio na drogach.

 

W przypadku zastrzeżeń, co do stanu technicznego pojazdu warto zgłosić potrzebę kontroli autobusu do Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego faksem na nr (58) 524-12-92, e-mail sekretariat@witd.gdansk.pl lub za pomocą formularza kontaktowego na stronie internetowej: www.witd.gdansk.pl

 

Kontrole będą przeprowadzane w dni powszednie od poniedziałku do piątku.