Zakazy ruchu

Zakazy i okresowe ograni-
czenia ruchu pojazdów i zespołów pojazdów  o dmc powyżej 12 t na terytorium Polski w 2019 r.

 

Załącznik PDF do pobrania z tego linku

Służba cywilna

godło1 duze

Dyżury telefoniczne

Lista dyżurów telefonicznych Inspektoratów w Polsce.

 

przejdź do listy

Skargi i wnioski

Pomorski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego informuje, iż w sprawie skarg i wniosków przyjmuje w każdą środę w godzinach od 15:00 – 16:00. W przypadku, gdy środa jest dniem wolnym od pracy, interesanci przyjmowani są w ww. godzinach w czwartek.

RODO

Zapoznaj się z naszą polityką RODO

otwórz

W dniach 14 do 17 maja Inspektorzy Transportu Drogowego z WITD Gdańsk prowadzili działania ukierunkowane na kontrolę przewozów kontenerów. W tym okresie typowano do kontroli w okolicach Gdańska zespoły pojazdów, które przewoziły podwójne kontenery 20 stopowe.

Okazało się, że pięć z wytypowanych zespołów pojazdów, przewożące po dwa kontenery 20-stopowe były przeciążone.

Podczas kontroli ustalono, iż pojazdami był wykonywany krajowy przewóz drogowy rzeczy m. in. z Gdańska i Gdyni do Strzegomia, Krakowa i Katowic. Ważenia wykazały, że całkowita masa poszczególnych zestawów wynosiła odpowiednio 51,5 tony, 55,5 tony, 56,85 tony, 63,15 tony oraz 69,15 tony. W jednym z powyższych przypadków okazało się, że kierowca prowadził przeciążony zespół pojazdów bez zalogowanej karty kierowcy a sam tachograf nie posiadał legalizacji. Kontrola zapisów danych na urządzeniu wykazała, że przez okres ostatniego tygodnia jego karta ani żadna inna nie została zalogowana do tachografu. Swój czyn uzasadniał koniecznością zarobienia na wysokie raty kredytów, a na naruszenia z czasu pracy argumentował tym, że żadne urządzenie nie będzie mu dyktowało jak ma pracować. W każdym z ujawnionych przypadków wszczęto postępowanie administracyjne przeciwko przewoźnikowi, które zagrożone jest karą 15 000 zł.

 
 

KONTROLE AUTOKARÓW

Potrzebę kontroli autokaru można zgłaszać do Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego faksem na nr (58) 524-12-92, e-mail sekretariat@witd.gdansk.pl lub za pomocą formularza kontaktowego na stronie internetowej: www.witd.gdansk.pl

 

Z uwagi na konieczność zaplanowania kontroli prosimy, aby zgłoszenia były wysyłane z co najmniej siedmiodniowym wyprzedzeniem. Zgłoszenie powinno zawierać miejsce, datę i godzinę wyjazdu oraz nr kontaktowy. Kontrole realizują również właściwi miejscowo policjanci Wydziału Ruchu Drogowego po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu.

 

Ponad to autobus można sprawdzić samemu na internetowych stronach Ministerstwa Cyfryzacji poprzez e-usługę „Bezpieczny Autobus”. Na podstawie danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów uzyskamy informację czy autokar ma ważne badanie techniczne oraz ubezpieczenie OC i jest dopuszczony do ruchu. Aby uzyskać dostęp do informacji o autokarze na stronie serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl, należy podać jego numer rejestracyjny.