Skargi i wnioski

Pomorski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego informuje, iż w sprawie skarg i wniosków przyjmuje w każdą środę w godzinach od 15:00 – 16:00. W przypadku, gdy środa jest dniem wolnym od pracy, interesanci przyjmowani są w ww. godzinach w czwartek.

Zakazy ruchu

Zakazy i okresowe ograni-
czenia ruchu pojazdów i zespołów pojazdów  o dmc powyżej 12 t na terytorium Polski w 2019 r.

 

Załącznik PDF do pobrania z tego linku

W dniu 24.05.2018 r. o godzinie 08:18 na drodze krajowej nr 22 inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gdańsku – Oddział w Człuchowie, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd członowy polskiego przewoźnika. Podczas prowadzonych czynności kontrolnych inspektor transportu drogowego wyczuł woń alkoholu od kontrolowanego kierowcy.

Kierowcę poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie urządzeniem typu alco-sensor wykazało wynik 0,30 mg/l. Kierujący wyjaśnił, że w dniu wczorajszym wypił szampana i dwa piwa. O zaistniałej sytuacji niezwłocznie poinformowano policjantów z KPP Człuchów, którzy przeprowadzili dalsze czynności.

Informacja dla rodziców

Kontrola autobusów szkolnych i dowożących dzieci do szkoły prowadzona jest przez Inspekcję Transportu Drogowego każdego roku. Inspektorzy kontrolują autobusy, które dowożą dzieci i młodzież do szkoły. Wzmożone kontrole prowadzone są w „najgorętszych" okresach roku szkolnego najczęściej tuż po rozpoczęciu roku szkolnego. Pojazdy sprawdzane są pod szkołami oraz bezpośrednio na drogach.

 

W przypadku zastrzeżeń, co do stanu technicznego pojazdu warto zgłosić potrzebę kontroli autobusu do Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego faksem na nr (58) 524-12-92, e-mail sekretariat@witd.gdansk.pl lub za pomocą formularza kontaktowego na stronie internetowej: www.witd.gdansk.pl

 

Kontrole będą przeprowadzane w dni powszednie od poniedziałku do piątku.