Skargi i wnioski

Pomorski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego informuje, iż w sprawie skarg i wniosków przyjmuje w każdą środę w godzinach od 15:00 – 16:00. W przypadku, gdy środa jest dniem wolnym od pracy, interesanci przyjmowani są w ww. godzinach w czwartek.

Zakazy ruchu

Zakazy i okresowe ograni-
czenia ruchu pojazdów i zespołów pojazdów  o dmc powyżej 12 t na terytorium Polski w 2019 r.

 

Załącznik PDF do pobrania z tego linku

RODO

Zapoznaj się z naszą polityką RODO

otwórz

Czynności kontrolne inspekcji doprowadziły do zatrzymania nietrzeźwego kierującego 12 tonowego samochodu ciężarowego. Inspektorzy transportu drogowego w miejscowości Kłodawa wykonywali czynności, które były odpowiedzią na skargę mieszkańców tej miejscowości. Od jakiego czasu samochody ciężarowe realizujące przewozy ładunków notorycznie naruszają zakaz wjazdu pojazdem o rzeczywistej masie całkowitej ponad 12 t. Tak było i tym razem, inspektorzy zatrzymali do kontroli ciężarowego Mercedesa, którego kierujący nie zastosował się do znaku B-18. W trakcie kontroli w kabinie pojazdu wyraźnie wyczuwalny były opary alkoholu. Kierującego poddano badaniu trzeźwości, okazało się że kierujący był nietrzeźwy. W jego organizmie stwierdzono ponad 0,7 promila alkoholu. Na miejsce wezwano patrol policji, który zatrzymał mężczyznę celem przeprowadzenia dalszych czynności. Nietrzeźwy kierujący odpowie za nie tylko za naruszenie zakazu wjazdu ale przede wszystkim za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

KONTROLE AUTOKARÓW

Potrzebę kontroli autokaru można zgłaszać  do Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego faksem na nr (58) 524-12-92, e-mail sekretariat@witd.gdansk.pl lub za pomocą formularza kontaktowego na stronie internetowej: www.witd.gdansk.pl

Z uwagi na konieczność zaplanowania kontroli prosimy, aby zgłoszenia były wysyłane z co najmniej siedmiodniowym wyprzedzeniem. Zgłoszenie powinno zawierać miejsce, datę i godzinę wyjazdu oraz nr kontaktowy.

Kontrole realizują również właściwi miejscowo policjanci Wydziału Ruchu Drogowego po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu.

 

 

Ponad to  autobus można sprawdzić samemu na internetowych stronach Ministerstwa Cyfryzacji poprzez e-usługę „Bezpieczny Autobus”. Na podstawie danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów uzyskamy informację czy autokar ma ważne badanie techniczne oraz ubezpieczenie OC i jest dopuszczony do ruchu. Aby uzyskać dostęp do informacji o autokarze na stronie serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl, należy podać jego numer rejestracyjny.