Skargi i wnioski

Pomorski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego informuje, iż w sprawie skarg i wniosków przyjmuje w każdą środę w godzinach od 15:00 – 16:00. W przypadku, gdy środa jest dniem wolnym od pracy, interesanci przyjmowani są w ww. godzinach w czwartek.

Zakazy ruchu

Zakazy i okresowe ograni-
czenia ruchu pojazdów i zespołów pojazdów  o dmc powyżej 12 t na terytorium Polski w 2019 r.

 

Załącznik PDF do pobrania z tego linku

Czynności kontrolne inspekcji doprowadziły do zatrzymania nietrzeźwego kierującego 12 tonowego samochodu ciężarowego. Inspektorzy transportu drogowego w miejscowości Kłodawa wykonywali czynności, które były odpowiedzią na skargę mieszkańców tej miejscowości. Od jakiego czasu samochody ciężarowe realizujące przewozy ładunków notorycznie naruszają zakaz wjazdu pojazdem o rzeczywistej masie całkowitej ponad 12 t. Tak było i tym razem, inspektorzy zatrzymali do kontroli ciężarowego Mercedesa, którego kierujący nie zastosował się do znaku B-18. W trakcie kontroli w kabinie pojazdu wyraźnie wyczuwalny były opary alkoholu. Kierującego poddano badaniu trzeźwości, okazało się że kierujący był nietrzeźwy. W jego organizmie stwierdzono ponad 0,7 promila alkoholu. Na miejsce wezwano patrol policji, który zatrzymał mężczyznę celem przeprowadzenia dalszych czynności. Nietrzeźwy kierujący odpowie za nie tylko za naruszenie zakazu wjazdu ale przede wszystkim za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Informacja dla rodziców

Kontrola autobusów szkolnych i dowożących dzieci do szkoły prowadzona jest przez Inspekcję Transportu Drogowego każdego roku. Inspektorzy kontrolują autobusy, które dowożą dzieci i młodzież do szkoły. Wzmożone kontrole prowadzone są w „najgorętszych" okresach roku szkolnego najczęściej tuż po rozpoczęciu roku szkolnego. Pojazdy sprawdzane są pod szkołami oraz bezpośrednio na drogach.

 

W przypadku zastrzeżeń, co do stanu technicznego pojazdu warto zgłosić potrzebę kontroli autobusu do Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego faksem na nr (58) 524-12-92, e-mail sekretariat@witd.gdansk.pl lub za pomocą formularza kontaktowego na stronie internetowej: www.witd.gdansk.pl

 

Kontrole będą przeprowadzane w dni powszednie od poniedziałku do piątku.