Zakazy ruchu

Zakazy i okresowe ograni-
czenia ruchu pojazdów i zespołów pojazdów  o dmc powyżej 12 t na terytorium Polski w 2019 r.

 

Załącznik PDF do pobrania z tego linku

Służba cywilna

godło1 duze

Dyżury telefoniczne

Lista dyżurów telefonicznych Inspektoratów w Polsce.

 

przejdź do listy

Skargi i wnioski

Pomorski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego informuje, iż w sprawie skarg i wniosków przyjmuje w każdą środę w godzinach od 15:00 – 16:00. W przypadku, gdy środa jest dniem wolnym od pracy, interesanci przyjmowani są w ww. godzinach w czwartek.

RODO

Zapoznaj się z naszą polityką RODO

otwórz

W dniu 05 lipca 2019 r. w godzinach porannych na drodze krajowej nr 21 Słupsk - Miastko, doszło do bardzo groźnie wyglądającego zderzenia pojazdu członowego z autem osobowym. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że młody i niedoświadczony kierowca pojazdu członowego ze zbyt dużą prędkością pokonywał łuk drogi i zahaczył pojazd osobowy poruszający się w przeciwnym kierunku.

Powyższe ustalenia potwierdzają dane pobrane z tachografu cyfrowego pojazdu przez Inspektora ITD z oddziału terenowego w Słupsku, który pomagał funkcjonariuszom Policji w zabezpieczeniu miejsca zdarzenia drogowego. W momencie wypadku panowały trudne warunki drogowe, nawierzchnia drogi była śliska w związku z intensywnymi opadami deszczu. Ruch w tym miejscu przez kilka godzin był wstrzymany do momentu usunięcia pojazdu członowego przez specjalistyczny sprzęt drogowy. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy, a dalsze czynności wyjaśniające prowadzić będą funkcjonariusze Policji z Komendy Powiatowej w Miastku.

KONTROLE AUTOKARÓW

Potrzebę kontroli autokaru można zgłaszać do Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego faksem na nr (58) 524-12-92, e-mail sekretariat@witd.gdansk.pl lub za pomocą formularza kontaktowego na stronie internetowej: www.witd.gdansk.pl

 

Z uwagi na konieczność zaplanowania kontroli prosimy, aby zgłoszenia były wysyłane z co najmniej siedmiodniowym wyprzedzeniem. Zgłoszenie powinno zawierać miejsce, datę i godzinę wyjazdu oraz nr kontaktowy. Kontrole realizują również właściwi miejscowo policjanci Wydziału Ruchu Drogowego po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu.

 

Ponad to autobus można sprawdzić samemu na internetowych stronach Ministerstwa Cyfryzacji poprzez e-usługę „Bezpieczny Autobus”. Na podstawie danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów uzyskamy informację czy autokar ma ważne badanie techniczne oraz ubezpieczenie OC i jest dopuszczony do ruchu. Aby uzyskać dostęp do informacji o autokarze na stronie serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl, należy podać jego numer rejestracyjny.