Zakazy ruchu

Zakazy i okresowe ograni-
czenia ruchu pojazdów i zespołów pojazdów  o dmc powyżej 12 t na terytorium Polski w 2019 r.

 

Załącznik PDF do pobrania z tego linku

Służba cywilna

godło1 duze

Dyżury telefoniczne

Lista dyżurów telefonicznych Inspektoratów w Polsce.

 

przejdź do listy

Skargi i wnioski

Pomorski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego informuje, iż w sprawie skarg i wniosków przyjmuje w każdą środę w godzinach od 15:00 – 16:00. W przypadku, gdy środa jest dniem wolnym od pracy, interesanci przyjmowani są w ww. godzinach w czwartek.

RODO

Zapoznaj się z naszą polityką RODO

otwórz

zly stan 18072019 2W dniu 18.07.2019r w miejscowości Gdańsk na drodze krajowej nr 89 ul. Sucharskiego w kierunku S7, został zatrzymany do kontroli samochód IVECO.

W trakcie kontroli na podstawie weryfikacji danych pojazdu w platformie CEPiK stwierdzono brak aktualnych badań technicznych tego pojazdu.

 

W zawiązku z powyższym przeprowadzono wstępną kontrolę stanu technicznego pojazdu w trakcie której stwierdzono znaczące uszkodzenie kordu opony lewej na osi kierowanej pojazdu (widocznie przetarta osnowa). W toku dalszych czynności stwierdzono ponadto uszkodzenie mocowania drążka stabilizatora osi napędowej ze strony lewej oraz kilka innych drobnych usterek w zakresie stanu technicznego.

W skutek ujawnionych naruszeń wszczęto postępowanie administracyjne w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej odpowiednio na przedsiębiorcę w łącznej kwocie 4000 zł oraz na osobę zarządzającą transportem przedsiębiorcy w łącznej kwocie 700 zł.

W toku kontroli zatrzymany został oczywiście dowód rejestracyjny pojazdu z zakazem dalszej jazdy do czasu usunięcia stwierdzonych usterek.

zly stan 18072019 1

KONTROLE AUTOKARÓW

Potrzebę kontroli autokaru można zgłaszać do Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego faksem na nr (58) 524-12-92, e-mail sekretariat@witd.gdansk.pl lub za pomocą formularza kontaktowego na stronie internetowej: www.witd.gdansk.pl

 

Z uwagi na konieczność zaplanowania kontroli prosimy, aby zgłoszenia były wysyłane z co najmniej siedmiodniowym wyprzedzeniem. Zgłoszenie powinno zawierać miejsce, datę i godzinę wyjazdu oraz nr kontaktowy. Kontrole realizują również właściwi miejscowo policjanci Wydziału Ruchu Drogowego po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu.

 

Ponad to autobus można sprawdzić samemu na internetowych stronach Ministerstwa Cyfryzacji poprzez e-usługę „Bezpieczny Autobus”. Na podstawie danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów uzyskamy informację czy autokar ma ważne badanie techniczne oraz ubezpieczenie OC i jest dopuszczony do ruchu. Aby uzyskać dostęp do informacji o autokarze na stronie serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl, należy podać jego numer rejestracyjny.