Zakazy ruchu

Zakazy i okresowe ograni-
czenia ruchu pojazdów i zespołów pojazdów  o dmc powyżej 12 t na terytorium Polski w 2019 r.

 

Załącznik PDF do pobrania z tego linku

Służba cywilna

godło1 duze

Dyżury telefoniczne

Lista dyżurów telefonicznych Inspektoratów w Polsce.

 

przejdź do listy

Skargi i wnioski

Pomorski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego informuje, iż w sprawie skarg i wniosków przyjmuje w każdą środę w godzinach od 15:00 – 16:00. W przypadku, gdy środa jest dniem wolnym od pracy, interesanci przyjmowani są w ww. godzinach w czwartek.

RODO

Zapoznaj się z naszą polityką RODO

otwórz

wypadek 22.07.2019Dnia 22.07.2019 roku zespół kontrolny z WITD w Gdańsku, wracając do siedziby inspektoratu po zakończeniu na wyznaczonym punkcie kontrolnym czynności służbowych, około godziny 13:30 „najechał” na kolizję drogową, mającą miejsce na trasie S6 w kierunku Gdyni. Do zdarzenia doszło między węzłami „Gdańsk Południe” i „Kowale”.

W kolizji brały udział dwa auta osobowe, którymi łącznie podróżowało 6 osób. Inspektorzy na miejscu przystąpili do oceny ogólnego stanu poszkodowanych. Na szczęście okazało się żadna z osób podróżujących nie wymagała pomocy medycznej. Z uwagi na bardzo poważne uszkodzenie jednego z pojazdów nie było możliwości usunięcia go z jezdni. W związku z powyższym inspektorzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, do momentu przyjazdu patrolu policji oraz pojazdu pomocy drogowej. W oczekiwaniu na patrol policji obu mężczyzn kierujących pojazdami poddano badaniu za zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Stwierdzono, że uczestniczący w kolizji kierowcy byli trzeźwi.

KONTROLE AUTOKARÓW

Potrzebę kontroli autokaru można zgłaszać do Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego faksem na nr (58) 524-12-92, e-mail sekretariat@witd.gdansk.pl lub za pomocą formularza kontaktowego na stronie internetowej: www.witd.gdansk.pl

 

Z uwagi na konieczność zaplanowania kontroli prosimy, aby zgłoszenia były wysyłane z co najmniej siedmiodniowym wyprzedzeniem. Zgłoszenie powinno zawierać miejsce, datę i godzinę wyjazdu oraz nr kontaktowy. Kontrole realizują również właściwi miejscowo policjanci Wydziału Ruchu Drogowego po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu.

 

Ponad to autobus można sprawdzić samemu na internetowych stronach Ministerstwa Cyfryzacji poprzez e-usługę „Bezpieczny Autobus”. Na podstawie danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów uzyskamy informację czy autokar ma ważne badanie techniczne oraz ubezpieczenie OC i jest dopuszczony do ruchu. Aby uzyskać dostęp do informacji o autokarze na stronie serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl, należy podać jego numer rejestracyjny.