Zakazy ruchu

Zakazy i okresowe ograni-
czenia ruchu pojazdów i zespołów pojazdów  o dmc powyżej 12 t na terytorium Polski w 2019 r.

 

Załącznik PDF do pobrania z tego linku

Służba cywilna

godło1 duze

Dyżury telefoniczne

Lista dyżurów telefonicznych Inspektoratów w Polsce.

 

przejdź do listy

Skargi i wnioski

Pomorski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego informuje, iż w sprawie skarg i wniosków przyjmuje w każdą środę w godzinach od 15:00 – 16:00. W przypadku, gdy środa jest dniem wolnym od pracy, interesanci przyjmowani są w ww. godzinach w czwartek.

RODO

Zapoznaj się z naszą polityką RODO

otwórz

wypadek 24.07.2019 1Dnia 24.07.2019 roku zespół kontrolny z WITD w Gdańsku udając się na docelowe miejsce wykonywania czynności służbowych, około godziny 07:45 „najechał” na groźnie wyglądający wypadek drogowy. Do zdarzenia doszło w Redzie na skrzyżowaniu ulic Obwodowej i Jana Brzechwy. W wypadku udział brały dwa auta osobowe, którymi łącznie podróżowały 3 osoby.

Zastana przez inspektorów sytuacja miała miejsce na kilka chwil przed dojazdem do tego skrzyżowania. Funkcjonariusze ITD po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia udzielili poszkodowanym niezbędnej pomocy przedmedycznej, wezwali na miejsce Straż Pożarną, zespół pogotowia ratunkowego oraz Policję. Po dotarciu na miejsce zdarzenia funkcjonariusze Policji poprosili inspektorów o pomoc w czynnościach związanych z wypadkiem w tym poddanie kierujących pojazdami badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Obaj kierujący poddani badaniu byli trzeźwi. Pasażerkę jednego z pojazdów uskarżającą się na bóle karku i głowy zespół pogotowia ratunkowego przetransportował do szpitala. Pozostałe dwie osoby wyszły z wypadku bez większych obrażeń.

wypadek 24.07.2019 2

wypadek 24.07.2019 3

KONTROLE AUTOKARÓW

Potrzebę kontroli autokaru można zgłaszać do Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego faksem na nr (58) 524-12-92, e-mail sekretariat@witd.gdansk.pl lub za pomocą formularza kontaktowego na stronie internetowej: www.witd.gdansk.pl

 

Z uwagi na konieczność zaplanowania kontroli prosimy, aby zgłoszenia były wysyłane z co najmniej siedmiodniowym wyprzedzeniem. Zgłoszenie powinno zawierać miejsce, datę i godzinę wyjazdu oraz nr kontaktowy. Kontrole realizują również właściwi miejscowo policjanci Wydziału Ruchu Drogowego po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu.

 

Ponad to autobus można sprawdzić samemu na internetowych stronach Ministerstwa Cyfryzacji poprzez e-usługę „Bezpieczny Autobus”. Na podstawie danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów uzyskamy informację czy autokar ma ważne badanie techniczne oraz ubezpieczenie OC i jest dopuszczony do ruchu. Aby uzyskać dostęp do informacji o autokarze na stronie serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl, należy podać jego numer rejestracyjny.