Zakazy ruchu

Zakazy i okresowe ograni-
czenia ruchu pojazdów i zespołów pojazdów  o dmc powyżej 12 t na terytorium Polski w 2019 r.

 

Załącznik PDF do pobrania z tego linku

Służba cywilna

godło1 duze

Dyżury telefoniczne

Lista dyżurów telefonicznych Inspektoratów w Polsce.

 

przejdź do listy

Skargi i wnioski

Pomorski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego informuje, iż w sprawie skarg i wniosków przyjmuje w każdą środę w godzinach od 15:00 – 16:00. W przypadku, gdy środa jest dniem wolnym od pracy, interesanci przyjmowani są w ww. godzinach w czwartek.

RODO

Zapoznaj się z naszą polityką RODO

otwórz

20191007 085128W dniu 07.10.2019 r. o godzinie 08:00 na drodze krajowej nr 22 zespół kontrolny Oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gdańsku w Chojnicach, zatrzymał do kontroli drogowej pojazd członowy polskiego przewoźnika. Podczas prowadzonych czynności kontrolnych inspektor wyczuł od kontrolowanego kierowcy woń alkoholu. Kierowcę poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie urządzeniem typu alco-sensor wskazało wynik 0,16 mg/l, tj. 0,32 promila. To kolejny ujawniony przez Pomorskich Inspektorów przypadek kierowcy jadącego „na podwójnym gazie”. Na szczęście ten kierowca szybko nie wsiądzie ponownie za kierownicę. Wezwani na miejsce kontroli funkcjonariusze z WRD KPP w Człuchowie prowadzić będą dalsze czynności w stosunku do zatrzymanego kierowcy, a sąd zdecyduje o wymiarze kary

KONTROLE AUTOKARÓW

Potrzebę kontroli autokaru można zgłaszać do Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego faksem na nr (58) 524-12-92, e-mail sekretariat@witd.gdansk.pl lub za pomocą formularza kontaktowego na stronie internetowej: www.witd.gdansk.pl

 

Z uwagi na konieczność zaplanowania kontroli prosimy, aby zgłoszenia były wysyłane z co najmniej siedmiodniowym wyprzedzeniem. Zgłoszenie powinno zawierać miejsce, datę i godzinę wyjazdu oraz nr kontaktowy. Kontrole realizują również właściwi miejscowo policjanci Wydziału Ruchu Drogowego po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu.

 

Ponad to autobus można sprawdzić samemu na internetowych stronach Ministerstwa Cyfryzacji poprzez e-usługę „Bezpieczny Autobus”. Na podstawie danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów uzyskamy informację czy autokar ma ważne badanie techniczne oraz ubezpieczenie OC i jest dopuszczony do ruchu. Aby uzyskać dostęp do informacji o autokarze na stronie serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl, należy podać jego numer rejestracyjny.