Zakazy ruchu

Zakazy i okresowe ograni-
czenia ruchu pojazdów i zespołów pojazdów  o dmc powyżej 12 t na terytorium Polski w 2019 r.

 

Załącznik PDF do pobrania z tego linku

Służba cywilna

godło1 duze

Dyżury telefoniczne

Lista dyżurów telefonicznych Inspektoratów w Polsce.

 

przejdź do listy

Skargi i wnioski

Pomorski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego informuje, iż w sprawie skarg i wniosków przyjmuje w każdą środę w godzinach od 15:00 – 16:00. W przypadku, gdy środa jest dniem wolnym od pracy, interesanci przyjmowani są w ww. godzinach w czwartek.

RODO

Zapoznaj się z naszą polityką RODO

otwórz

IMG 20191008 124949 resized 20191008 011904109W dniu 8 października 2019 r. na Trasie Sucharskiego w Gdańsku na wysokości Rudnik insepktorzy z WITD w Gdańsku zatrzymali do kontroli pojazd marki Mercedes Benz o wraz z naczepą marki Nooteboom. Pojazdem wykonywany był transport drogowy kruszarki bodowlanej z Przyjaźni do Gdańska.

W związku z podejrzeniem przekroczenia dopuszlanej masy całkowitej pojazd poddano ważeniu i mierzeniu w wyniku, którego stwierdzono, że

- rzeczywista masa całkowita wynosi – 79,05 t – przekroczenie dopuszczalnych parametrów o 39,05 t.

- nacisk na podwójnej osi napędowej – 28 t - przekroczenie dopuszczalnych parametrów o 9 t,

- nacisk na pierwszej osi naczepy – 10,85 t - przekroczenie dopuszczalnych parametrów o 1,85 t,

- nacisk na drugiej osi naczepy – 10,8 t - przekroczenie dopuszczalnych parametrów o 1,8 t,

- nacisk na trzeciej osi naczepy – 10,5 t - przekroczenie dopuszczalnych parametrów o 1,5 t,

- nacisk na czwartej osi naczepy – 10,45 t - przekroczenie dopuszczalnych parametrów o 1,45 t.

- długość - 22,35 - przekroczenie dopuszczalnych parametrów o 5,85 m,

W niniejszym przypadku realizowany był przejazd po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym o parametrach i drogach przewidzianych dla zezwolenia kategorii VII.

W trakcie kontroli drogowej kierujący pojazdem okazał zezwolenie na przejazd po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym kategorii VI.

Kontrolowany transport nie posiadał również wymaganego przepisami pilotażu. Pojazd został skierowany na parking administracyjny do czasu uzyskania wymaganego zezwolenia. Wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowania adminstracyjne zagrożone łaćzną karą w kwocie 28 000 złotych.

KONTROLE AUTOKARÓW

Potrzebę kontroli autokaru można zgłaszać do Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego faksem na nr (58) 524-12-92, e-mail sekretariat@witd.gdansk.pl lub za pomocą formularza kontaktowego na stronie internetowej: www.witd.gdansk.pl

 

Z uwagi na konieczność zaplanowania kontroli prosimy, aby zgłoszenia były wysyłane z co najmniej siedmiodniowym wyprzedzeniem. Zgłoszenie powinno zawierać miejsce, datę i godzinę wyjazdu oraz nr kontaktowy. Kontrole realizują również właściwi miejscowo policjanci Wydziału Ruchu Drogowego po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu.

 

Ponad to autobus można sprawdzić samemu na internetowych stronach Ministerstwa Cyfryzacji poprzez e-usługę „Bezpieczny Autobus”. Na podstawie danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów uzyskamy informację czy autokar ma ważne badanie techniczne oraz ubezpieczenie OC i jest dopuszczony do ruchu. Aby uzyskać dostęp do informacji o autokarze na stronie serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl, należy podać jego numer rejestracyjny.