Zakazy ruchu

Zakazy i okresowe ograni-
czenia ruchu pojazdów i zespołów pojazdów  o dmc powyżej 12 t na terytorium Polski w 2019 r.

 

Załącznik PDF do pobrania z tego linku

Służba cywilna

godło1 duze

Dyżury telefoniczne

Lista dyżurów telefonicznych Inspektoratów w Polsce.

 

przejdź do listy

Skargi i wnioski

Pomorski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego informuje, iż w sprawie skarg i wniosków przyjmuje w każdą środę w godzinach od 15:00 – 16:00. W przypadku, gdy środa jest dniem wolnym od pracy, interesanci przyjmowani są w ww. godzinach w czwartek.

RODO

Zapoznaj się z naszą polityką RODO

otwórz

Trzecia w tym tygodniu kontrola, którą inspektor z oddziału w Starogardzie Gdańskim zakończył wykryciem fałszowania rzeczywistego czasu pracy przez kierowcę. Podobnie jak dwaj poprzednio kontrolowani kierowcy, również i ten kierowca postanowił skorzystać z magnesu w celu manipulowania rejestracją swojego rzeczywistego czasu pracy. Kontrola miała miejsce w dniu 7 listopada na autostradzie A1 w miejscowości Rusocin. Kontrolowanym pojazdem kierowca transportował artykuły spożywcze.

 

W trakcie kontroli inspektor poddał porównaniu dane zapisane w pamięci tachografu i na karcie kierowcy, z danymi zarejestrowanymi w systemie Viatoll. Analiza wskazała, iż w dniu 05.11.2019 r. w godzinach 05:37 - 10:35 oraz w dniu 07.11.2019 r. w godzinach 01:21 - 13:04 kierowca prowadził pojazd podczas gdy w tachografie i na karcie kierowcy rejestrował się czas odpoczynku. W chwili kontroli porównano także zapisane kilometry na karcie drogowej z zarejestrowanymi w pamięci tachografu i na karcie kierowcy. Po porównaniu przebytych kilometrów dystans w obu przypadkach nie zgadzał się, brakowało kilkuset kilometrów. Kierowca skonfrontowany z tymi faktami przyznał, iż aby wykonać dużą ilość zleceń użył magnesu aby ukryć rzeczywisty swój czas pracy.

Kierowcę ukarano grzywną za fałszowanie czasu pracy. W stosunku do przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne w związku ze stwierdzonym naruszeniem. Przedsiębiorca bez wątpienia nie prowadził właściwego nadzoru nad organizacją czasu pracy kontrolowanego kierowcy.

KONTROLE AUTOKARÓW

Potrzebę kontroli autokaru można zgłaszać do Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego faksem na nr (58) 524-12-92, e-mail sekretariat@witd.gdansk.pl lub za pomocą formularza kontaktowego na stronie internetowej: www.witd.gdansk.pl

 

Z uwagi na konieczność zaplanowania kontroli prosimy, aby zgłoszenia były wysyłane z co najmniej siedmiodniowym wyprzedzeniem. Zgłoszenie powinno zawierać miejsce, datę i godzinę wyjazdu oraz nr kontaktowy. Kontrole realizują również właściwi miejscowo policjanci Wydziału Ruchu Drogowego po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu.

 

Ponad to autobus można sprawdzić samemu na internetowych stronach Ministerstwa Cyfryzacji poprzez e-usługę „Bezpieczny Autobus”. Na podstawie danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów uzyskamy informację czy autokar ma ważne badanie techniczne oraz ubezpieczenie OC i jest dopuszczony do ruchu. Aby uzyskać dostęp do informacji o autokarze na stronie serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl, należy podać jego numer rejestracyjny.