Zakazy ruchu

Zakazy i okresowe ograni-
czenia ruchu pojazdów i zespołów pojazdów  o dmc powyżej 12 t na terytorium Polski w 2019 r.

 

Załącznik PDF do pobrania z tego linku

Służba cywilna

godło1 duze

Dyżury telefoniczne

Lista dyżurów telefonicznych Inspektoratów w Polsce.

 

przejdź do listy

Skargi i wnioski

Pomorski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego informuje, iż w sprawie skarg i wniosków przyjmuje w każdą środę w godzinach od 15:00 – 16:00. W przypadku, gdy środa jest dniem wolnym od pracy, interesanci przyjmowani są w ww. godzinach w czwartek.

RODO

Zapoznaj się z naszą polityką RODO

otwórz

20191112 131804Tego samego dnia (13.11.2019r.) tym razem inspektorzy z Oddziału WITD w Starogardzie Gdańskim zatrzymali kolejną kartę kierowcy, która nie należała do kierowcy poddanego kontroli. W miejscowości Kopytkowo na zjeździe z autostrady A1, inspektorzy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd członowy przewożący kontener z Gdyni do Kwidzyna, gdzie miał nastąpić załadunek.

Analiza danych pobranych z tachografu cyfrowego ujawniła, iż kontrola drogowa przerwała jazdę, którą kierowca rozpoczął poprzedniego dnia we Wrocławiu z zalogowaną w tachografie, nie należącą do niego kartą. Po pokonaniu trasy Wrocław – Gdynia kierowca zalogował do tachografu swoją kartę i podjął kolejne zlecenie, właśnie na trasie Gdynia - Kwidzyn. Analiza danych dotyczących czasu pracy kierowcy wskazała ponadto, że kierowca regularnie „wspomagał się” kartą innego kierowcy.

Podczas kontroli stanu technicznego pojazdu członowego dodatkowo inspektorzy ujawnili zamontowany niedozwolony emulator „Ad-Blue” podłączony do instalacji układu oczyszczania spalin. Używanie tego typu niedozwolonego urządzenia, dezaktywuje system SCR (Selective Catalytic Reduction), co skutkuje wyższą emisją szkodliwych gazów do środowiska. Pojazd nie spełnia norm fabrycznych norm ekologicznych i przyczynia się do nadmiernego zanieczyszczania środowiska naturalnego. Za powyższe zatrzymano dowód rejestracyjny ciągnika samochodowego. Kierowcę ukarano grzywną za niedozwolone „wspomaganie się” cudzą kartą kierowcy. Pojazd utracił dopuszczenie do ruchu do czasu przywrócenia funkcjonowania układu SCR do stanu zgodnego z przepisami i kompletacją fabryczną. W stosunku do przewoźnika i osoby zarządzającej transportem, prowadzone będą postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej za dopuszczanie do sytuacji używania przez kierowcę dwóch kart.

20191113 114240

KONTROLE AUTOKARÓW

Potrzebę kontroli autokaru można zgłaszać do Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego faksem na nr (58) 524-12-92, e-mail sekretariat@witd.gdansk.pl lub za pomocą formularza kontaktowego na stronie internetowej: www.witd.gdansk.pl

 

Z uwagi na konieczność zaplanowania kontroli prosimy, aby zgłoszenia były wysyłane z co najmniej siedmiodniowym wyprzedzeniem. Zgłoszenie powinno zawierać miejsce, datę i godzinę wyjazdu oraz nr kontaktowy. Kontrole realizują również właściwi miejscowo policjanci Wydziału Ruchu Drogowego po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu.

 

Ponad to autobus można sprawdzić samemu na internetowych stronach Ministerstwa Cyfryzacji poprzez e-usługę „Bezpieczny Autobus”. Na podstawie danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów uzyskamy informację czy autokar ma ważne badanie techniczne oraz ubezpieczenie OC i jest dopuszczony do ruchu. Aby uzyskać dostęp do informacji o autokarze na stronie serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl, należy podać jego numer rejestracyjny.