Zakazy ruchu

Zakazy i okresowe ograni-
czenia ruchu pojazdów i zespołów pojazdów  o dmc powyżej 12 t na terytorium Polski w 2019 r.

 

Załącznik PDF do pobrania z tego linku

Służba cywilna

godło1 duze

Dyżury telefoniczne

Lista dyżurów telefonicznych Inspektoratów w Polsce.

 

przejdź do listy

Skargi i wnioski

Pomorski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego informuje, iż w sprawie skarg i wniosków przyjmuje w każdą środę w godzinach od 15:00 – 16:00. W przypadku, gdy środa jest dniem wolnym od pracy, interesanci przyjmowani są w ww. godzinach w czwartek.

RODO

Zapoznaj się z naszą polityką RODO

otwórz

kliniczna3Zespół kontrolny udający się na punkt kontrolny jadąc m.in. ulicą Hallera (od skrzyżowania z Aleją Zwycięstwa), zauważył pojazd członowy przewożący fragment turbiny napędowej do statku. Kierujący zignorował znak zakazu wjazdu „B5” ustawiony na ulicy Hallera i kontynuował jazdę w kierunku „węzła Kliniczna”, gdzie pod łukowym wiaduktem kolejowym nie przejadą pojazdy wyższe niż 3,4 m.

Pojazd na szczęście poruszał się w korku co umożliwiło jego szybkie zatrzymanie. Zespół kontrolny zatrzymał pojazd, uniemożliwiając tym samym próbę przejazdu pod zbyt niskim wiaduktem. Na kilka minut wstrzymany został ruch na ulicy Hallera aby nakazać kierującemu zmianę trasy przejazdu, co uchroniło trakcję tramwajową przed zerwaniem i doprowadzeniem do porannego paraliżu komunikacyjnego w tej części miasta. Kierującego ukarano grzywną. Inspektorzy pomogli też kierowcy, który nie znał topografii Gdańska, wskazać odpowiednią trasę przejazdu do miejsca rozładunku.

kliniczna2

kliniczna1

KONTROLE AUTOKARÓW

Potrzebę kontroli autokaru można zgłaszać do Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego faksem na nr (58) 524-12-92, e-mail sekretariat@witd.gdansk.pl lub za pomocą formularza kontaktowego na stronie internetowej: www.witd.gdansk.pl

 

Z uwagi na konieczność zaplanowania kontroli prosimy, aby zgłoszenia były wysyłane z co najmniej siedmiodniowym wyprzedzeniem. Zgłoszenie powinno zawierać miejsce, datę i godzinę wyjazdu oraz nr kontaktowy. Kontrole realizują również właściwi miejscowo policjanci Wydziału Ruchu Drogowego po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu.

 

Ponad to autobus można sprawdzić samemu na internetowych stronach Ministerstwa Cyfryzacji poprzez e-usługę „Bezpieczny Autobus”. Na podstawie danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów uzyskamy informację czy autokar ma ważne badanie techniczne oraz ubezpieczenie OC i jest dopuszczony do ruchu. Aby uzyskać dostęp do informacji o autokarze na stronie serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl, należy podać jego numer rejestracyjny.