Zakazy ruchu

Zakazy i okresowe ograni-
czenia ruchu pojazdów i zespołów pojazdów  o dmc powyżej 12 t na terytorium Polski w 2019 r.

 

Załącznik PDF do pobrania z tego linku

Służba cywilna

godło1 duze

Dyżury telefoniczne

Lista dyżurów telefonicznych Inspektoratów w Polsce.

 

przejdź do listy

Skargi i wnioski

Pomorski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego informuje, iż w sprawie skarg i wniosków przyjmuje w każdą środę w godzinach od 15:00 – 16:00. W przypadku, gdy środa jest dniem wolnym od pracy, interesanci przyjmowani są w ww. godzinach w czwartek.

RODO

Zapoznaj się z naszą polityką RODO

otwórz

InkedIMG 20191125 125136 LIPatrol gdańskiej ITD pełniąc obowiązki na punkcie kontrolnym na ulicy mjr. H. Sucharskiego w Gdańsku, zatrzymał zespół pojazdów, którym kierował obywatel Ukrainy, transportujący świeże owoce z Gdańska do Żabiej Woli. Wyczuwalna woń alkoholu w kabinie pojazdu, a w następstwie tego przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym przez kierowcę powietrzu, potwierdziło, iż prowadził on pojazd w stanie po użyciu alkoholu.

Badanie alkotestem wykazało 0,15 mg/l (0,3 promila), a powtórne badanie po upływie 15 minut wykazało 0,08 mg/l (0,16 promila). Dalsze czynności kontrolne w zakresie dotyczącym czasu pracy kierowcy, ujawniły także, że kierowca posługiwał się kartą innego kierowcy. Mandatem karnym ukarano kierowcę za używanie karty innego kierowcy, którą zatrzymano celem odesłania do PWPW. W stosunku do przewoźnika oraz osoby zarządzającej transportem, pomorska ITD będzie prowadzić postępowanie administracyjne dotyczące stwierdzonych naruszeń i nałożenia kary pieniężnej. Funkcjonariusze z gdańskiej Komendy Miejskiej Policji prowadzić będą natomiast postępowanie dotyczące jazdy kierowcy „na podwójnym gazie”.

IMG 20191125 125220

KONTROLE AUTOKARÓW

Potrzebę kontroli autokaru można zgłaszać do Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego faksem na nr (58) 524-12-92, e-mail sekretariat@witd.gdansk.pl lub za pomocą formularza kontaktowego na stronie internetowej: www.witd.gdansk.pl

 

Z uwagi na konieczność zaplanowania kontroli prosimy, aby zgłoszenia były wysyłane z co najmniej siedmiodniowym wyprzedzeniem. Zgłoszenie powinno zawierać miejsce, datę i godzinę wyjazdu oraz nr kontaktowy. Kontrole realizują również właściwi miejscowo policjanci Wydziału Ruchu Drogowego po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu.

 

Ponad to autobus można sprawdzić samemu na internetowych stronach Ministerstwa Cyfryzacji poprzez e-usługę „Bezpieczny Autobus”. Na podstawie danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów uzyskamy informację czy autokar ma ważne badanie techniczne oraz ubezpieczenie OC i jest dopuszczony do ruchu. Aby uzyskać dostęp do informacji o autokarze na stronie serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl, należy podać jego numer rejestracyjny.